0212 643 05 05
Sosyal Medya Hesaplarımız

Otopark Aynası

Anasayfa » Otopark Aynası

Otopark Aynası

Otopark aynası birçok modelleri, dekoratif, güvenlik, trafik, bombeli ayna olarak kullanım alanları, farklı çaplarda, uygun fiyatları ile satışı yapılır.

Otopark çıkış noktaları olmak üzere kavşak, yol kesişim, kör noktalarda araçların manevra, dönüş, park etme gibi otopark noktalarında güvenlik amacıyla kullanılır. Yerin durumuna göre bir adet veya çoklu adette kullanılabilir. Alüminyum çerçeve ile çevrelendiği için hem asılabilir özelliğe hem takılabilir özelliğe sahiptir. İstenilen tüm farklı çaplarda üretimi yapılan otopark aynası çeşitleri farklı renk gruplarında da üretilir. Çerçeve olarak alüminyum kaplama ve eloksal boyalı olarak farklı renk seçeneklerinde yapılır. Dekoratif olarak bu bağlamda kullanabileceğiniz önemli bir seçenek olarak tercih edebilirsiniz. Çıplak (sade) olarak da aynı zamanda kullanabilir, modern ve dekoratif yerlerde uygulayabilirsiniz.

İş güvenliği ürünleri olarak da kullanılan farklı çaplarda üretilen otopark aynası çeşitlerinin tamamı kendi üretimimiz olup, kaliteli ve garantili olarak üretilerek satılır. Görüş açısı olarak kullanışlı ve geniş bir alanı görmesi açısından çok tercih edilir.

Satış, teknik, özellik, tüm konularda bilgi için TEL: 0212 643 05 05 ve GSM: 0545 643 05 05 iletişim bilgilerinden bizlere ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Otopark Aynası Modelleri

Otopark aynası modelleri dış bükey ayna olarak konveks ayna, iç bükey ayna olarak konkav ayna şeklinde iki farklı üretimi gerçekleştirilir. Satışı yapılan modeller akrilik (pleksi) ve cam olarak iki farklı malzemeden üretilir. Bu modelleri bombeli ayna, trafik aynası olarak kavşak, garaj, yol kesişim ve kör noktalarda kullanılır. İş güvenliği ve dekoratif olarak iki farklı amaçta kullanılır. Tüm farklı ebat, ölçü ve çaplarda üretimi yapılan aynalar, 30 cm, 40 cm, 50 cm, 60 cm, 70 cm, 80 cm, 90 cm, 100 cm, 120 cm çaplarında da standart olarak üretilir.

Otopark Aynası Özellikleri

Otopark aynası özellikleri;

 • Kendi üretimimiz olup tamamı yerli malıdır.
 • 30 cm, 40 cm, 50 cm, 60 cm, 70 cm, 80 cm, 90 cm, 100 cm, 120 cm çapındadır.
 • Cam ve akrilik (pleksi) olarak iki farklı malzemeden üretilir.
 • Cam olanları normal ve temperli (kırılmaya karşı dayanıklı) camdır.
 • Darbelere karşı dayanıklı olup, mukavemeti (hassasiyeti) yüksektir.
 • Aynalar 4 mm camdan üretilir.
 • Cam olanları flotal ayna (kenarlardan atma yapmaz, paslanmaz) tekniği ile üretilir.
 • Gümüş dökümlü olup, üstüne bakır atılır, onun üstüne iki kat ithal boya atılır.
 • İstenilmesi halinde bronz, füme ve farklı renklerde imalatı yapılır.
 • Flotal ayna tekniği ile üretildiğinden uzun ömürlüdür.
 • Tüm dış etkenlere karşı dayanıklı olup, yağmur, kar ve toza karşı dayanıklıdır.
 • Cam olan ürünlere egzos ve isli dumanlar yapışmaz, farklı kirlenmeler doğal yollarla rahat temizlenir.
 • Arka kapaması galvaniz olup, etrafı alüminyum çerçevedir.
 • Çerçeve rengi istenilmesi halinde kaplama yapılabilir, farklı eloksal renklerinde üretilebilir.
 • Arka duvar ve direk aparatı mevcut olup metaldir.
 • 130 derece görüş açısına sahiptir.
 • Akrilik olanları pleksi ayna olarak da bilinir ve turuncu renk şapkalıdır.
 • Akrilik aynalar 2 mm olup akrilik (pleksi) üzerine baskı yapılarak üretilir.

Otopark Aynası Kullanım Alanları

Otopark aynası kullanım alanları kavşak noktaları, dönüş alanları, keskin virajlar, garaj giriş çıkış noktaları, yol, cadde, sokak dönüş noktaları, lojistik alan, havalimanı, depo, inşaat, şantiye, restaurant, kafe, market, alışveriş merkezi, mağaza, butik, benzin istasyonu,  gibi alanlarda hem güvenlik hem de dekoratif olarak kullanılır.

Dekoratif olarak butik, resturant, kafe, otel gibi yerlerde tasarımsal olarak kullanılır. Evlerde duvarlara asılır, estetik, şık bir görüntü kazandırılır. Etrafına ahşap çerçevede yapılarak, asılabilir; arka duvar aparatı takılarak da derinlik kazandırılarak takılabilir.

İç mekanlarda rafların görünmesini, müşterilerin izlenmesi anlamında kullanılır. Bu bağlamda düşünüldüğünde mağaza içerisinde yaşanabilecek olumsuz durumlarda (hırsızlık vs.) caydırıcılık özelliğine sahiptir.

Bu ürünler özellikle yoğun olarak yol kesişim aynası, kör nokta aynası olarak da bilinir. Otoyollar, tüneller, geçitler, garajlar, kavşak noktaları, keskin dönüşe sahip yerlerde kaza ve benzeri olayların yaşanmaması için kullanılır. Yapılan araştırma ve ölçümlerde kaza oranlarını %70 ile %80 oranında azalttığı görülmüştür.

Otopark Aynası Fiyatları

Otopark aynası fiyatları ölçü, ebat, renk, kalınlık durumuna göre farklılık göstermekte, cam ve akrilik olarak değişken fiyatlarda satılmaktadır. Temperli ve düz olmasına göre aynı zamanda fiyat değişikliği olmaktadır. Bizlere ulaşarak tüm fiyatlar konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Otopark Aynası Satışı

Otopark aynası satışı en kaliteli malzeme, işçilik ve ürünlerden  yapılmakta olup, farklı ebatlarda tüm çeşitleri satın alabilirsiniz. Tüm ayna modelleri hangi ebat olursa olsun güvenilir kargo ile garantili olarak gönderilir.