0212 643 05 05
Sosyal Medya Hesaplarımız

Venedik Ayna Nedir?

26 Mayıs 2018
3 kez görüntülendi

Venedik ayna nedir? Genellikle nerede tercih edilir, nereye ve nasıl asılır? Çerçeveli midir? Kullanım yerleri gibi soruları, cevabını burada bulabilirsiniz. Çoğunlukla ev ve işletmesine iç tasarım yapanların çoğunlukla sorduğu sorular içerisindedir. Dekoratif yaşamın hayatımıza girmesi, bu yaşamda yer alan aksesuar ve eşyaların önemini giderek artırmıştır. Özellikle dekoratif bir aksesuar ve eşya olarak tercih edilen en önemli objeler ise aynalardır. Bu aynalar içerisinde ise venedik aynalar önemli bir şekilde yerini almaya başlamıştır. Pekala venedik ayna nedir? Günlük yaşamda kullandığımız, gördüğümüz tüm aynaları ilk üreten ve yapan toplum Venedikliler olmuştur. Camın arkasına “sır” dediğimiz görüntü vermeye yarayan işlemi yapan, süren ve ilk gerçek aynayı yapan Venedikliler’dir. Bu ilk aynayı üreterek desenli hale getirilmesi sonucu ortaya isim olarak venedik ayna dediğimiz ayna türü çıkmış, Osmanlı Devleti zamanından başlamak üzere bugüne kadar kullanılmaya devam etmektedir.

Venedik Ayna Nerede Tercih Edilir?

Venedik ayna nerede tercih edilir? sorusu en çok sorulan soruların başında geliyor. Cama motif ve deseni yansıtan dokunuşların ayna üzerinde sanata dönüşmesi, bu ürünlere olan talebi bir anda evlerde, işletmelerde yerini alarak önemli hale getirmiştir. Bu aynalar hem ev hem işletmelerde kullanılabilir, tercih edilebilir. Evlerde tercih edilen en önemli yer oda, salon, yatak odası, antre ve banyodur. İşletmelerde ise genellikle kafe, restaurant, mağaza (giyim, yiyecek, içeçek vb.), butik, güzellik salonu, otel gibi yerlerdir.

Venedik Ayna Nereye Asılır?

Venedik ayna nereye asılır? Bu ayna modelleri ve çeşitleri duvarlarda tüm ihtişamı, şıklığı ile yerini alarak sizlerin gözünüze hitap edecek şekilde yerini alır. Evlerde salonlarda ve odalarda konsol üstü, yemek masası üstü, üçlü koltuk arkasında, antrede ve koridorda ise dresuar üstünde tercih edilir. Özellikle banyolarda günlük kullanım amacı dışında göze hitap etmesi için de dekoratif amaçlı kullanılabilir. İşletmelerde özellikle butiklerde müşteri karşılama alanlarının arka tarafında, güzellik salonlarında bekleme alanlarında, otellerin lobi ve odalarında duvarlara konulabilir, asılabilir.

Venedik Ayna Kullanım Yerleri

Venedik ayna kullanım yerleri konusunda burada sizlerde bu ayna türlerini göze hitap edeceğini düşündüğünüz tüm alanlarda kullanarak fikir sahibi olabilir, doğru bir tercihte bulunduğunuzu görebilirsiniz. Evinizde, işletmenizde dekorasyon, tadilat yapıyorsanız iç mimara, blog sayfalarına, konu ilgili internet sayfalarında ki yazılar ve görsellere bir göz atmanızda fayda olacaktır.

Venedik Ayna Nasıl Asılır?

Venedik ayna nasıl asılır? Venedik ayna hem enine hem boyuna asılabilir bir aynadır. Kare, dikdörtgen, oval, elips, daire şeklinde hem tekli, hem dresuar takımı olacak şekilde üretilir. Dekoratif olarak duvara enlemesine, boy aynası şeklinde dikine ve boylamasına asılabilir. Dresuar üzerine ise istediğiniz şekilde ortalı ve tamamını kapatacak şekilde dikine, enine asılabilir.

Venedik Ayna Çerçeveli Midir?

Venedik ayna çerçeveli midir? Değil midir? soruları genellikle en çok sorulan sorular içerisindedir. Bu ayna modellerinin tamamı neredeyse çerçevesiz olarak üretilir. Çerçeve diyebileceğimiz kısım aynanın desen kısmı ile özdeş olmuş bütünleşik olarak üretilir. Bu aynalar komple bir tasarım olarak ele alındığı için desenler ve aynalar aynanın kendisi ile bütünleşik olarak düşünülebilir.

ETİKETLER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?